1.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02050101 Bilgisayar Mühendisliğine Giriş 2+2Zorunlu 4
02050102 Algoritmalar ve Programlama I 3+2Zorunlu 6
02050103 Matematik I 4+0Zorunlu 5
02050106 Fizik I 2+2Zorunlu 5
02050130 Türk Dili ve Edebiyatı I 2+0Zorunlu 2
02050132 Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi I 2+0Zorunlu 2
02050134 Yabancı Dil I 2+0Zorunlu 2
020501nn TOSD I 2+0Seçmeli 4
   Toplam AKTS 30
    
  2.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02050201 Algoritmalar ve Programlama II 3+2Zorunlu 6
02050202 Ayrık Yapılar 3+0Zorunlu 4
02050205 Matematik II 4+0Zorunlu 5
02050206 Fizik II 2+2Zorunlu 5
02050231 Türk Dili ve Edebiyatı II 2+0Zorunlu 2
02050233 Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi II 2+0Zorunlu 2
02050235 Yabancı Dil II 2+0Zorunlu 2
020502nn TOSD II 2+0Seçmeli 4
   Toplam AKTS 30
    
  3.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02050301 Algoritmalar ve Veri Yapıları 2+2Zorunlu 5
02050302 Sayısal Tasarım 3+2Zorunlu 5
02050303 Elektrik Devreleri 3+2Zorunlu 5
02050304 Doğrusal Cebir ve Nümerik Yöntemler 4+0Zorunlu 5
02050305 Diferansiyel Denklemler 3+0Zorunlu 4
02050306 Mesleki İngilizce I 2+0Zorunlu 2
020503nn TOSD III 2+0Seçmeli 4
   Toplam AKTS 30
    
  4.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02050400 Yaz Stajı I 0+0Zorunlu 5
02050401 Nesneye Dayalı Programlama 3+0Zorunlu 4
02050402 Sayısal Bilgisayar Tasarımı 3+2Zorunlu 5
02050403 Veri Tabanı Yönetim Sistemleri 3+2Zorunlu 5
02050404 Elektronik Devreler 2+2Zorunlu 4
02050405 Olasılık ve İstatistik 3+2Zorunlu 5
02050406 Mesleki İngilizce II 2+2Zorunlu 2
   Toplam AKTS 30
    
  5.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02050501 Programlama Dilleri 3+2Zorunlu 4
02050502 Bilgisayar Ağları I 3+0Zorunlu 4
02050503 Windows Programlama 2+2Zorunlu 4
02050504 İşletim Sistemleri I 3+0Zorunlu 4
02050505 Mikroişlemciler 2+2Zorunlu 3
020505nn TOSD IV 2+0Seçmeli 4
[G]I Teknik Seçmeli Ders I 3+0Seçmeli 7
   Toplam AKTS 30
  Seçmeli Dersler   
02050506 Üst Ortam Programlama 3+0Seçmeli 7 I
02050507 Yapay Zeka 3+0Seçmeli 7 I
02050508 Proje Yönetimi 3+0Seçmeli 7 I
02050509 Bilgisayar Destekli Tasarım 3+0Seçmeli 7 I
02050510 Biçimsel Diller ve Otomata Teorisi 3+0Seçmeli 7 I
    
  6.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02050600 Yaz stajı II 0+0Zorunlu 5
02050601 Bilgisayar Mimarisi 3+0Zorunlu 3
02050602 Mikrodenetleyici Tabanlı Sistem Tasarımı 2+2Zorunlu 4
02050603 İşletim Sistemleri II 2+2Zorunlu 4
02050604 Bilgisayar Ağları II 3+0Zorunlu 4
02050605 Sinyaller ve Sistemler 3+0Zorunlu 3
[G]II Teknik Seçmeli Ders II 3+0Seçmeli 7
   Toplam AKTS 30
  Seçmeli Dersler   
02050606 Linux ile Web Programlama 3+0Seçmeli 7 II
02050607 Bilgisayar Grafikleri 3+0Seçmeli 7 II
02050608 Kriptoloji 3+0Seçmeli 7 II
02050609 Veri Madenciliği 3+0Seçmeli 7 II
    
  7.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02050701 Bitirme Tezi 2+2Zorunlu 4
02050702 Algoritma Analizi 3+0Zorunlu 5
02050703 Yazılım Mühendisliği 3+2Zorunlu 6
[G]III Teknik Seçmeli Ders III 3+0Seçmeli 5
[G]IV Teknik Seçmeli Ders IV 3+0Seçmeli 5
[G]V Teknik Seçmeli Ders V 3+0Seçmeli 5
   Toplam AKTS 30
  Seçmeli Dersler   
02050704 Yönetim Bilişim Sistemleri 3+0Seçmeli 5 III
02050705 Derleyici Tasarımı 3+0Seçmeli 5 IV
02050706 Sistem Programlama 3+0Seçmeli 5 III
02050707 Gömülü ve Gerçek Zamanlı Sistemler 3+0Seçmeli 5 IV
02050708 Web Servisleri 3+0Seçmeli 5 IV
02050709 VLSI Devre Tasarımı 3+0Seçmeli 5 V
02050710 Simülasyon ve Modelleme 3+0Seçmeli 5 V
02050711 Biyomedikal Veri İşleme 3+0Seçmeli 5 V
02050712 Sayısal Görüntü İşleme 3+0Seçmeli 5 III
    
  8.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02050801 Bitirme Tezi 3+2Zorunlu 6
02050802 Yöneylem Araştırması 3+0Zorunlu 5
02050803 Bilgisayar ve Ağ Güvenliği 3+0Zorunlu 4
[G]VI Teknik Seçmeli VI 3+0Seçmeli 5
[G]VII Teknik Seçmeli Ders VII 3+0Seçmeli 5
[G]VIII Teknik Seçmeli Ders VIII 3+0Seçmeli 5
   Toplam AKTS 30
  Seçmeli Dersler   
02050804 Yapay Sinir Ağları 3+0Seçmeli 5 VI
02050805 Üretim Bilgi Sistemleri 3+0Seçmeli 5 VI
02050806 Sunucu Yazılım Teknolojileri 3+0Seçmeli 5 VIII
02050807 İstemci Sunucu Sistemler 3+0Seçmeli 5 VIII
02050808 Paralel ve Dağıtık Sistemler 3+0Seçmeli 5 VII
02050809 Sistem Analizi ve Tasarımı 3+0Seçmeli 5 VIII
02050810 Robotik 3+0Seçmeli 5 VII