1.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02060121 Matematik I 4+0Zorunlu 6
02060122 Fizik I 3+2Zorunlu 6
02060123 Genel Kimya 2+2Zorunlu 5
02060124 Metalurji ve Malzeme Mühendisliğine Giriş 2+0Zorunlu 2
02060125 Teknik Resim 2+2Zorunlu 4
02060130 Türk Dili ve Edebiyatı I 2+0Zorunlu 2
02060132 Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi I 2+0Zorunlu 2
02060134 Yabancı Dil I 3+0Zorunlu 3
   Toplam AKTS 30
    
  2.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02060221 Matematik II 4+0Zorunlu 6
02060222 Fizik II 2+2Zorunlu 6
02060223 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği 2+0Zorunlu 3
02060224 Bilgisayar Destekli Teknik Resim 2+2Zorunlu 4
02060231 Türk Dili ve Edebiyatı II 2+0Zorunlu 2
02060233 Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi II 2+0Zorunlu 2
02060235 Yabancı Dil II 3+0Zorunlu 3
02060240 Temel Bilgi Teknolojileri ve Kullanımı 1+2Zorunlu 4
   Toplam AKTS 30
    
  3.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02060321 Malzeme Bilimi I 3+0Zorunlu 4
02060322 Mühendislik Mekaniği 3+0Zorunlu 4
02060323 Modern Kaynak Teknolojisi ve Uygulamaları 2+2Zorunlu 4
02060324 Diferansiyel Denklemler 4+0Zorunlu 5
02060325 Faz Diyagramları 3+0Zorunlu 4
02060326 Metalurji Termodinamiği 2+0Zorunlu 3
02060327 Mühendisler İçin İstatistiksel Yöntemler 3+0Zorunlu 4
02060336 Yabancı Dilde Okuma ve Konuşma 2+0Zorunlu 2
   Toplam AKTS 30
    
  4.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02060421 Malzeme Analiz Teknikleri 1+2Zorunlu 3
02060422 Malzeme Bilimi II 3+0Zorunlu 4
02060423 Mukavemet 3+0Zorunlu 4
02060425 Döküm Prensipleri ve Teknolojisi 2+2Zorunlu 4
02060437 Mesleki Yabancı Dil I 2+0Zorunlu 2
02060441 Bilgisayar Programlama 2+2Zorunlu 4
020604nn TOSD-I 2+0Seçmeli 3
[G]I Seçmeli I 2+0Seçmeli 3
[G]II Seçmeli II 2+0Seçmeli 3
   Toplam AKTS 30
  Seçmeli Dersler   
02060426 Hammedde ve Cevher Hazırlama 2+0Seçmeli 3 seçmeli II
02060427 Toz Metalurjisi 2+0Seçmeli 3 seçmeli I
02060428 Özel Çelikler 2+0Seçmeli 3 seçmeli I
02060429 Metalurji Mühendisliği Projesi-I 2+0Seçmeli 3 seçmeli I
02060430 Ferro Alaşımlar 2+0Seçmeli 3 seçmeli II
02060431 Optik Mineroloji 2+0Seçmeli 3 seçmeli II
    
  5.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02060521 Fiziksel Metalurji 2+2Zorunlu 4
02060522 Kimyasal Metalurji 3+0Zorunlu 4
02060523 Malzeme Karakterizasyonu 2+2Zorunlu 4
02060524 Kaynak Metalurjisi Tekniği 3+0Zorunlu 5
02060525 Metalurji Laboratuvarı 2+2Zorunlu 5
02060538 Mesleki Yabancı Dil II 2+0Zorunlu 2
[G]III Seçmeli III 2+0Seçmeli 6
[G]IV Seçmeli Ders IV 2+0Seçmeli 3
   Toplam AKTS 33
  Seçmeli Dersler   
02060526 Kıymetli Metaller Metalurjisi 2+0Seçmeli 3 IV
02060527 İleri Kaynak Teknikleri 2+0Seçmeli 3 IV
02060528 Malzemelerin Mekanik Davranışları 2+0Seçmeli 3 III
02060529 TOSD-2 2+0Seçmeli 3 III
    
  6.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02060621 Kompozit Malzemeler 2+0Zorunlu 3
02060622 Üretim Yöntemleri 2+0Zorunlu 3
02060623 Korozyon 3+0Zorunlu 5
02060624 Malzeme Laboratuvarı 2+2Zorunlu 5
02060625 Işıl İşlemler 2+2Zorunlu 5
02060639 İş Hayatı İçin Yabancı Dil 2+0Zorunlu 2
020606nn TOSD III 2+0Seçmeli 3
[G]V Seçmeli V 3+0Seçmeli 4
   Toplam AKTS 30
  Seçmeli Dersler   
02060626 Talaşlı Şekillendirme 3+0Seçmeli 4 V
02060627 Seramik Matrisli Kompozitler 3+0Seçmeli 4 V
02060628 Metalurjik Hammeddeler 3+0Seçmeli 4 V
    
  7.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02060721 Malzeme Muayenesi 2+0Zorunlu 4
02060722 Seramik Malzemeler 2+0Zorunlu 3
02060723 Kaynak Konstriksiyonu 3+0Zorunlu 4
[G]IX Seçmeli IX 3+0Seçmeli 4
[G]VI Seçmeli VI 3+0Seçmeli 4
[G]VII Seçmeli VII 3+0Seçmeli 4
[G]VIII Seçmeli VIII 3+0Seçmeli 4
   Toplam AKTS 27
  Seçmeli Dersler   
02060724 Nano Teknolojiye Giriş 3+0Seçmeli 4 seçmeli VI
02060725 Refrakter ve Endüstriyel Fırınlar 3+0Seçmeli 4 seçmeli IX
02060726 İleri Teknolojik Malzemeler 3+0Seçmeli 4 seçmeli VI
02060727 Tesis Yönetimi ve İşletme 3+0Seçmeli 4 Seçmeli VI
02060728 Metalurji Mühendisliği Projesi I 3+0Seçmeli 4 Seçmeli IX
02060729 Kalite Yönetimi 3+0Seçmeli 4 Seçmeli VIII
02060730 Metalurjik Atıklar 3+0Seçmeli 4 Seçmeli VIII
02060731 Metal Arıtma 3+0Seçmeli 4 Seçmeli IX
02060732 Refrakterler 3+0Seçmeli 4 Seçmeli VII
02060733 Yüzey İşlemleri 3+0Seçmeli 4 Seçmeli VII
02060734 Mühendislik Ekonomisi 3+0Seçmeli 4 Seçmeli VII
    
  8.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02060821 Mühendislik Etiği 2+0Zorunlu 4
02060822 Met. Mal. Mühendisliği Tasarımı 3+2Zorunlu 7
[G]XI Seçmeli XI 3+0Seçmeli 4
[G]XII Seçmeli XII 3+0Seçmeli 4
[G]XIII Seçmeli XIII 3+0Seçmeli 4
[G]XIV Seçmeli XIV 3+0Seçmeli 4
[G]XV Seçmeli XV 3+0Seçmeli 3
   Toplam AKTS 30
  Seçmeli Dersler   
02060823 Polimerik Malzemeler 3+0Seçmeli 4 XI
02060824 Isı Transferi 3+0Seçmeli 4 seçmeli 8,XI
02060825 Malzeme Seçimi ve Tasarımı 3+0Seçmeli 4 seçmeli 8,XI
02060826 Süper Alaşımlar 3+0Seçmeli 4 XI
02060827 Malzemenin Isıl Optik ve Fotonik 3+0Seçmeli 4 seçmeli 9,XII
02060828 Yüzey Koruma Yöntemleri 3+0Seçmeli 4 XII
02060829 X- Işınları 3+0Seçmeli 4 XII
02060830 Biyomalzemeler 3+0Seçmeli 4 seçmeli 9,XIII
02060831 İndiksiyon ve Metal Ergitme Teknikleri 3+0Seçmeli 4 seçmeli 10,XIII
02060832 Kalıplama Tekniği 3+0Seçmeli 4 seçmeli 10,XIII
02060833 Metalurjik Hasar Analizi 3+0Seçmeli 4 seçmeli 10,XIV
02060834 Demir-Çelik Metalurjisi 3+0Seçmeli 4 seçmeli 11,XIV
02060835 Biyoseramikler 3+0Seçmeli 4 seçmeli 11,XIV
02060836 Otomotiv Malzemeleri 3+0Seçmeli 4 XIV