1.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02030101 EEM'ne Giriş 1+0Zorunlu 2
02030102 Bilgisayar Programlama I 3+0Zorunlu 4
02030103 Matematik I 4+0Zorunlu 6
02030104 Genel Kimya 3+2Zorunlu 5
02030106 Fizik I 3+2Zorunlu 6
02030130 Türk Dili ve Edebiyatı I 2+0Zorunlu 2
02030132 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I 2+0Zorunlu 2
02030134 Yabancı Dil I 3+0Zorunlu 3
   Toplam AKTS 30
    
  2.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02030201 Bilgisayar Programlama II 2+2Zorunlu 4
02030203 Katıhal Elektroniği 2+0Zorunlu 3
02030205 Matematik II 4+0Zorunlu 6
02030206 Fizik II 3+2Zorunlu 6
02030208 Elektrik Elektronik Mühendisliği'inde Ölçme 2+2Zorunlu 4
02030231 Türk Dili ve Edebiyatı II 2+0Zorunlu 2
02030233 Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II 2+0Zorunlu 2
02030235 Yabancı Dil II 3+0Zorunlu 3
   Toplam AKTS 30
    
  3.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02030301 Devre Teorisi I 3+0Zorunlu 4
02030302 Devre Teorisi Lab. I 0+2Zorunlu 2
02030303 Elektronik I 3+0Zorunlu 4
02030304 Elektronik Lab. I 0+2Zorunlu 2
02030305 Elektromanyetik Alan Teorisi 3+0Zorunlu 4
02030306 Diferansiyel Denklemler 4+0Zorunlu 5
02030307 Lineer Cebir 3+0Zorunlu 3
02030337 Mühendislik İngilizcesi I 3+0Zorunlu 3
[G]020303nn Seçmeli I (Alan Dışı) 2+0Seçmeli 3
   Toplam AKTS 30
  Seçmeli Dersler   
02030389 Teknoloji ve Yenilik Yönetimi 2+0Seçmeli 3 020303nn
02030390 İş ve Sosyal Güvenlik 2+0Seçmeli 3 020303nn
02030391 Ekonomiye Giriş 2+0Seçmeli 3 020303nn
    
  4.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02030401 Devre Teorisi II 3+0Zorunlu 4
02030402 Devre Teorisi Lab. II 0+2Zorunlu 2
02030403 Elektronik II 3+0Zorunlu 4
02030404 Elektronik Lab. II 0+2Zorunlu 2
02030405 Mühendislik Matematiği 4+0Zorunlu 4
02030406 Elektromanyetik Dalgalar 3+0Zorunlu 4
02030409 Olasılık ve İstatistik 3+0Zorunlu 4
02030438 Mühendislik İngilizcesi II 3+0Zorunlu 3
[G]020304nn Seçmeli II (Alan Dışı) 2+0Seçmeli 3
   Toplam AKTS 30
  Seçmeli Dersler   
02030492 Fikri ve Sınai Mülkiyet 2+0Seçmeli 3 020304nn
02030493 Toplam Kalite Yönetimi 2+0Seçmeli 3 020304nn
02030494 Yönetim Sosyolojisi 2+0Seçmeli 3 020304nn
    
  5.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02030501 Elektrik Makinaları I 3+0Zorunlu 3
02030502 Elektrik Makinaları Laboratuvarı I 0+2Zorunlu 2
02030503 Kontrol Sistemleri I 3+0Zorunlu 4
02030505 Sinyaller ve Sistemler 4+0Zorunlu 5
02030506 Mesleki Yazılım Uygulamaları 2+2Zorunlu 4
02030507 Endüstriyel Elektronik 3+0Zorunlu 4
02030508 Mikroişlemciler ve Mikrodenetleyeciler 3+0Zorunlu 3
02030509 Mikroişlemciler ve Mikrodenetleyiciler Lab. 0+2Zorunlu 2
[G]020305nn Seçmeli III (Alan Dışı) 2+0Seçmeli 3
   Toplam AKTS 30
  Seçmeli Dersler   
02030574 İşletme Yönetimi 2+0Seçmeli 3 020305nn
02030578 Girişimcilik 2+0Seçmeli 3 020305nn
02030595 Endüstri Sosyolojisi 2+0Seçmeli 3 020305nn
    
  6.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02030601 Kontrol Sistemleri II 3+0Zorunlu 4
02030602 Kontrol Sistemleri Laboratuvarı 0+2Zorunlu 2
02030603 Sayısal Elektronik 3+0Zorunlu 4
02030604 Sayısal Elektronik Laboratuvarı 0+2Zorunlu 2
02030605 Analog Haberleşme 3+0Zorunlu 4
02030606 Analog Haberleşme Laboratuvarı 0+2Zorunlu 2
02030607 Güç Elektroniği 3+0Zorunlu 3
02030608 Güç Elektroniği Lab. 0+2Zorunlu 2
[G]020306m1 Teknik Seçmeli Ders 3+0Seçmeli 4
[G]020306nn Seçmeli IV (Alan Dışı) 2+0Seçmeli 3
   Toplam AKTS 30
  Seçmeli Dersler   
02030609 Elektronik Devre Tasarımı 3+0Seçmeli 4 020306m1
02030610 Elektrik Makinaları II 2+2Seçmeli 4 020306m1
02030696 Performans Yönetimi 2+0Seçmeli 3 020306nn
02030697 Proje Yazma ve Yönetimi 2+0Seçmeli 3 020306nn
02030698 İş Hukuku 2+0Seçmeli 3 020306nn
02030699 Liderlik ve Motivasyon 2+0Seçmeli 3 020306nn
    
  7.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
020307nn Seçmeli V (Alan Dışı) 2+0Zorunlu 4
02030701 Bitirme Projesi I 0+2Zorunlu 6
[G]2 Teknik seçmeli 2 3+0Seçmeli 4
[G]3 Teknik seçmeli 3 3+0Seçmeli 4
[G]4 Teknik seçmeli 4 3+0Seçmeli 4
[G]5 Teknik seçmeli 5 3+0Seçmeli 4
[G]6 Teknik Seçmeli 6 3+0Seçmeli 4
   Toplam AKTS 30
  Seçmeli Dersler   
02030721 Güç Elektroniği Uygulamaları 3+0Zorunlu 4 5
02030702 Sayısal Haberleşme 2+2Seçmeli 4 2
02030704 Enerji Sistemleri 3+0Seçmeli 4 2
02030705 Mikrodalga Tekniği 3+0Seçmeli 4 2
02030706 Programlanabilir Lojik Denetleyiciler 2+2Seçmeli 4 4
02030708 Enerji Dağıtımı ve Projelendirme 3+0Seçmeli 4 3
02030709 Motor Sürücü Sistemleri Ve Denetimi 3+0Seçmeli 4 6
02030710 Elektrik Kumanda Devreleri 3+0Seçmeli 4 6
02030711 Kablosuz Haberleşme 3+0Seçmeli 4 3
02030712 Denetim Sistemi Tasarımı 3+0Seçmeli 4 3
02030713 Sayısal İşaret İşleme 3+0Seçmeli 4 4
02030714 Biyomedikal Mühendisliğinin Temelleri 3+0Seçmeli 4 5
02030717 Güç Sistemleri I 3+0Seçmeli 4 4
02030718 Yenilebilir Enerji Kaynakları 3+0Seçmeli 4 5
02030719 Veri Yapıları 3+0Seçmeli 4 6
02030720 Özel Konular I 3+0Seçmeli 4 2
    
  8.Yarıyıl Ders Planı   
Ders Kodu Ders Adı T+UZorunlu/Seçmeli AKTS Grup Kodu
02030801 Bitirme Projesi II 0+2Zorunlu 6
[G]10 Teknik Seçmeli Ders X 3+0Seçmeli 6
[G]7 Teknik Seçmeli Ders VII 3+0Seçmeli 6
[G]8 Teknik Seçmeli Ders VIII 3+0Seçmeli 6
[G]9 Teknik Seçmeli Ders IX 3+0Seçmeli 6
   Toplam AKTS 30
  Seçmeli Dersler   
02030802 Robotik Sistemler 3+0Seçmeli 6 7
02030803 Endüstriyel Otomasyon 2+2Seçmeli 6 8
02030805 Yüksek Gerilim Tekniği 3+0Seçmeli 6 7
02030806 Özel Elektrik Makinaları 3+0Seçmeli 6 8
02030807 Elektrik Motorları Modern Denetim Yöntemleri 3+0Seçmeli 6 9
02030808 İleri Mikrodenetleyiciler 3+0Seçmeli 6 9
02030809 Filtre Tasarım Yöntemleri 3+0Seçmeli 6 7
02030810 Endüstriyel Ölçme 3+0Seçmeli 6 10
02030811 Antenler ve Yayılma 2+2Seçmeli 6 7
02030813 Fiberoptik İletişim 2+2Seçmeli 6 8
02030815 Bilgisayar Haberleşmesi 2+2Seçmeli 6 10
02030817 Yapay Zeka 3+0Seçmeli 6 9
02030818 Lojik Devre Tasarımı 3+0Seçmeli 6 10
02030819 Biyomedikal İşaret İşleme 3+0Seçmeli 6 8
02030820 Güç Sistemleri II 3+0Seçmeli 6 9
02030821 Aydınlatma Tekniği Ve İç tesisat Projesi 2+2Seçmeli 6 10
02030823 Özel Konular II 3+0Seçmeli 6 7